Dobrý den, srdečně Vás vítám na stránkách mého chovu pískomilů.

V prvé ŕadě Vám něco málo prásknu o sobě. Jmenuji se Míša je mi 27 a žiji kousek od Jeseníku. Mimo pískomily se zajímám ještě o pejsky, ráda kreslím, fotím hlavně přírodu, pěstuju celkem početnou sbírku orchidejí. I přesto že už mám dvě děti (3,5 a 1rok)  a jedno na cestě, jsou pískomilové součástí naší rodiny. Dcera (autistka) je ráda pozoruje v terárkách a syn je z nich zase rád pouští. Občas se vážně nenudíme ani jeden. Hlavně když musím nahánět útěkáře po bytě :-)

Jak jsem se k pískomilům dostala? V minulosti jsem chovala hlavně křečky, potkany a myši. Křečci byli věční vzteklouni, potkánci potřebovali mnoho místa a myši brzo po čištění teária smrděli. Proto jsem hledala ideální zvířátko. Své první dva pískomilky Chipa a Getjitku jsem objevila ve zverimexu v květnu 2009. Od té doby uplynulo už celkem dost let a tak máme k dnešnímu dni odchováno celkem 270 mláďat v 63 vrzích v mnoha barevných variantách. Hrdá jsem třeba na siamské a šedé aguťáčky a zesvětlené slate. Nedávno jsme odchovali i mláďata s rex srstí. Oficiální chovná stanice jsme od 1.1.2016 registrovaná u Českého pískomilího klubu.

Na konci roku 2015 jsme rozšířili chov i na jiné druhy pískomila a to konkrétně o pískomila veverkoocasého, tristramova a tlustoocasého. V budoucnu se k nám připojí snad i pískomil Shawův, hedvábný či štětkatý :)


Další zvířectvo
- Německý ovčák Kein (*8.5.2015)
- Několik rybiček