Agouti

A- C- D- E- P- G-

Jiné názvy: Golden agouti

Černooké zbarvení. Na první pohled pískomil působí "hnědě", ale zblízka je vidět žlutavý ticking jednotlivých chlupů (každý chlup je vícebarevný). Podsada je černošedá někdy až do modra. Břicho je bílé, nohy, okolí očí a okraje uší mají světlejší barvu. Špička ocasu je tmavě hnědá až černá. Drápky jsou černé. Nejzákladnější zbarvení pískomilů, dá se použít pro přenos jakýchkoli barevných genů.

Light Colorpoint Agouti

A- cchm ch D- E- G- P-

Oči jsou černé, ve světle mají tmavě červený odlesků. Drápky jsou tmavé. Srst na břiše je bílá, podsada je také bílá, záda jsou bílá s šedými konečky. Ocas je šedý s černým tipingem, nos světlý až šedo-hnědý, tlapky jsou bílé, uši mají stejnou barvu jako záda. Mladá zvířata mají barvu stejnou jako dospělý jedinci, jen bez pointu, ale

Colorpoint Agouti

A- CchmCchmD- E- G- P-

Černooké zbarvení, na světle má oko tmavě červený lesk. Drápky jsou tmavé. Srst na břiše je bílá, podsada hnědá, srst na zádech je šedá s tmavě šedými konečky. Ocas je hnědý s tmavým tippingem. Nos je šedo-hnědý. Tlapky a uši jsou zbarveny stejně jako záda.

 Dilute Colorpoint Agouti

A- cchmcchmdd E- G- P-

Černoké zbarvení. Oči mají ve světle tmavě červený lesk. Drápky jsou světlé. Břicho je bílé, podsada a záda jsou bílé s šedými konečky. Ocas je šedý s tmavě šedým tipingem, tlapky bíl, nos světlý až šedo- hnědý, uši jsou stejně zbarveny jako záda.

Dilute Light Colorpoint Agouti

A- cchmch dd E- G- P-

Oči černé, ve světle mají tmavě červený lesk. Drápky jsou světlé. Srst na břiše a podsada jsou kompletně bílé, jen nos je světle šedo-hnědý.

Dilute Agouti

A- C- dd E- G- P-

Černooké zbarvení, ve světle má oko tmavě červený odlesk. Drápky má světle hnědé. U varianty AA vidíme barvu zlatou, u varianty Aa  je zřejmý ticking.